Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: ablatie
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna, astazi cautam pe net subiecte referitoare la ablatie., dar mai intai sa ma prezint : ma numesc Gina am 42 ani. Anul trecut pe data de 06 dec am ajuns la Floreasca cu 240 batai pe min. am fost dusa de urgenta la angiograf si mi s-a facut o ablatie de catre D-nul Dr. Vatasescu. Cam la doua luni am inceput din nou sa am probleme nu la fel de serioase si am ajuns la spitalul militar la Prof. Tintoiu - un om de nota 12. Mi s-a pus un holter pt 24 ore pt ca aveam fibrilatii si o tuse suparatoare. Mi-a fost prescris isoptin, aspacardin, preductal. De atunci pana acum doua saptamani totul a reintrat cat de cat in normal, acum am inceput din nou sa am niste batai mai puternice, bineinteles nu de aceeasi intensitate, dar le am. Marti am fost mi s-a pus iar holter, azi am fost sa-l citesca, mi-a mai modificat putin tratamentul si mi s-a spus ca daca nu se amelioreza peste o luna sa ma prezint la dansul pentru o noua ablatie. Intrebarea mea este a mai facut cineva o a doua ablatie, a avut vre-un efect? Sunt putin ingrijorata cu toate ca am o foarte mare incredere in d-nul profesor. Mentionez ca eu mai am sapte interventii chirurgicale (nu pentru inima!) si de aceea imi este putin cam teama sa trec prin alta interventie cu toate ca acesta este destul de simpla. Cu scuzele de rigoare ca am un text cam mare, astept parerile voastre, multumesc anticipat si multa sanatate tuturor!
Ducesa, ptr ce tip de aritmie ti s-a facut ablatia? E foarte important sa stim boala. Ar fi bine sa te intorci la dr. Vatasescu ca el stie cel mai bine cum a reusit ablatia.
Stai linistita, ca sunt pacienti care au facut si de 4 ori ablatie pana sa scape definitiv de tahicardie.
Si, de asemenea, si eu te sfatuiesc sa te intorci la dr. Vatasescu, pentru ca dumnealui a facut prima interventie si stie cel mai bine ce a facut si cunoaste situatia cel mai bine. In plus este un electrofiziolog mult mai bun decat cei de la Spitalul Militar (Prof. Tintoiu nu face ablatii)
URL de referinţă