Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Cum scap de stare?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Salut!Am si eu o problema de vreo 2-3 luni am o stare nasoala dintr-odată in urma unui atac de panica pe care nu l-am luat in serios.La început sa manifestat printr-o sate generală de rău nu am putut sa mănânc 1 săptămana an fost la spital de 2 ori si mi sa spus ca nu am nimic,ușor ușor am trecut peste.Am avut atacuri de panica in fiecare zi.Apoi la școala si in mașini imi venea sa vars.Mam documentat si am aflat despre ce e vorba si am foat sfătuit sa marg la psiholog,in prima
faza m-am simțit mai bine la școala si mașina,dar peste 1 săptămana sa agravat nu am putut sa stau la școala,stăteam câte 2-3 ore ai plecam pentru ca simțeam ca nu mai rezist si ca o sa vars.Am foat sfătuit de doamna psiholog(de la școala)sa merg la cabinetul medical al școlii sa ii prezint situația mea si doamnei doctor care mi-a dat sa fac o serie de analize ca au ieșit cu un plus de fier,care nu am mai băgat-o in seama si nu știi dacă sa rezolvat pentru ca nu am făcut nimic in privința asta,si mi-a zis sa iau Aconitum Napellus 30 CH care nu cred ca a avut efect in primele 5 zile așa ca mi-am luat si pasta de Dinți spaeciala si am luat iar 5 zile si m-am simțit mai bine(in vacanța),aproape la fel ca înainte,dar sunt ai răcit,plictisit,toată ziua nu fac nimic.Atacuri de panica nu am mai făcut de vreo 2 saptamâni pentru ca am învățat sa le congolez cu gândul si chiar dacă as vrea sa fac unul nu pot.Dar ce a mai rămas e starea de voma la școala si in aglomerație si in ultima vreme am o greață su fără pofta de mâncare nu oricum nu predam o mai am de 2-3 luni nu manac forțat dar nici nu imi vine sa manac.Am făcut multe schimbări de atunci m-am lăsat si de fumat fără nici o problema.Singurul lucru mai trebuie sa scap de sarea de voma de la școala si aglomerație(am o punga tot timpul la
mine când plec in caz ca imi vine si ma ajuta foarte mult sa ma controlez cu gândul).
In primul rand trebuie sa faci o ecografie abdominala pentru a vedea cum se prezinta ficatul pancreasul, vezica biliara. Mergi la un gastroenterolog pentru asta si treci si pe la un ORL-ist care sa te consulte si sa vada daca ai vreo problema la urechea interna. Nu stiu ce analize ti-a dat sa faci medicul scolii, dar nu cu remedii homeopate se rezolva problema ta.
Sanatate.

P.S. Ai masacrat limba romana!
Mi-a dat sa fac pentru hormoni,la sânge,urina si scaun si mi-a spus ca am prea mult fier in rest a ieșit bine dar nu am băgat in seama asta cu fierul si ni știu dacă sa rezolvat de la sine sau nu.
URL de referinţă