Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: tpsv-ablatia
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
BUNA SEARA! Sunt din Rm Valcea si am fost diagnosticata cu TPSV .Ultima criza ( mai de lunga durata ,pt ca cele care dureaza 1 ora sau 2 sunt saptamanale sau uneori mai dese) a durat in jur de 10 ore si culmea aveam si un aparat Holter ( nu stiu daca am scris corect), iar impulsurile au ajuns la 280/min.A fost groaznic! D-na dr . cardiolog ( in care am mare incredere ) mi-a recomandat sa fac ablatia la Timisoara , dar as prefera Bucurestiul la spitalul Floresca .In acest spital a fost operat sotul meu acum 2 ani de sindromul Le Rich de domnul dr Militaru. Operaria este un succes ,iar oamenii de acolo sunt minunati, TOTI(doctori , asistente , infirmiere etc) . Acolo ne-am simtit ca intr-o familie .Puteti sa-mi spuneti numele dr. care face ablatia si un nr. de telefon?
La Spitalul Floreasca este dr. Vatasescu si, intr-adevar, eu zic ca e cea mai buna alegere, fiind, dupa parerea mea, cel mai bun electrofiziolog din Romania.
Ca sa ajungi sa faci ablatie la Floreasca trebuie sa faci mai intai o consultatie, ca sa vada si dr. Vatasescu despre ce e vorba. Consultatiile le face in fiecare joi dupa-amiaza la clinica Angiomed. Apoi, daca se considera necesar, veti fi programati pentru ablatie la Spitalul de Urgenta Floreasca.
Cauta pe Internet datele clinicii si fa o programare. Cand mergi la programare vezi sa ai cu tine toate actele medicale pe care le posezi (inregistrari ECG, ecografii, holtere, bilete de iesaire etc.)
URL de referinţă