Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Catelusa gestanta
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna seara! Sunt stapana unui rottweiler si merg la el o data la 2 zile ( casa este in afarablucurestiului si nu pot ajunge zilnic) . In vara si-a facut o 'prietena'o catelusa de talie mica, care intra in curte prin gard si se jucau, intre timp catelusa a ramas la mine in curte. De curand am observat ca este insarcinata ( imi era imposibil sa cred asta avand in vedere diferenta majora dintre ei). Pana ajung cu ea la veterinar, maxim saptamanA viitoare, as vrea sa stiu daca exista vreun risc pentru ea sau pentru pui, daca poate duce sarcina pana la capat fara sa i se intample ceva, daca e atat de mica.
Trebuie ceruta parerea unui medic veterinar care sa o consulte si sa evalueze starea sarcinii. In principiu, nu are cum sa duca sarcina la bun sfarsit, avand in vedere ca va fi de dimensiuni greu de suportat pentru catelusa. Se impune deci sa o duceti cat mai repede la veterinar!
URL de referinţă