Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Sunt disperata
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
sad De ceva timp ma conrunt cu simptome ciudate ,de cate ori ma enervez am extrasistole .Am un copilas de 2 ani si pur si simplu are atat de multa energie ncat ma oboseste fizic si psihic in asa hal incat doar tipand la el imi creez aceste stari. Cu sotul am o relatie destul de tensionata de asemenea nu m aapreciaza ,ma subestimeaza iar asta nu face decat sami darame si mai mult conditia mea psihica si asa precara . De aproximativ 8 luni de cand am aceste stari nu ma mai pot bucura de viata , nu am nici un el de suport moral , nu sunt inteleasa de nmeni. Sa pus de foarte multe ori problema divortului insa nu fac acest pas din cauza copilului pentru ca sotul ma ameninta ca mil va lua si asta imi va afecta si mai mult . Vreau sa ma eliberez din aceasta casnicie insa nu stiu cum sa procedez .
Trebuie sa discuti aceste probleme cu un avocat, mai intai. E important sa nu faci pasi gresiti care sa-i dea posibilitatea sotului tau sa le speculeze in caz de divort. Daca nu mai exista nicio punte intre voi, divortul e singura cale. Apoi va trebui sa ceri ajutorul unui psihoterapeut, poate chiar psihiatru, pentru ca este posibil sa ai o depresie post partum pe care ai ignorat-o si care nu trece de la sine, mai ales in conditiile pe care le-ai mentionat.
Sanatate
URL de referinţă