Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Ecografie transvaginala - interpretare
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua,

sint foarte ingrijorata, am primit doua estimari la aceasta ecografie de la 2 doctori ginecologi si as vrea sa stiu ce e adevarat..in foaia ecografica se vad doua pete negre linga uter si un doctor mi-a spus ca e un fibron uterin mic iar cel de-al doilea doctor a spus ca sint matze!! Ce sint acele doua pete negre?? Ma puteti ajuta va rog??

Va multumesc.

Laura

[attachment=793]
Iti inteleg ingrijorarea. E greu de spus ce poate fi, un fibrom, o endometrioza sau nimic. Ar fi bine sa faci un IRM pelvin si lucrurile se vor lamuri.
Sanatate
(07-10-2015 10:13 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Iti inteleg ingrijorarea. E greu de spus ce poate fi, un fibrom, o endometrioza sau nimic. Ar fi bine sa faci un IRM pelvin si lucrurile se vor lamuri.
Sanatate

Mersi frumos. Am sa fac si asta. E ciudata diagnoza unuia dintre medici pentru ca ecografia e vaginala nu abdobminala...cum sa incurci matzele cu un eventual fibron?? E ingrijorator, dazamagitor si enervant.. sadsurprise Sper intr-un final sa fie bine..
URL de referinţă