Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Ovare polichistice si caderea parului
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna! Am 15 ani si de ceva timp imi cade parul si am sesizat o intarziere a ciclului menstrual de 3 luni .Am fost la ginecologie apoi am facut o ecografie in urma careia au fost depistate cateva chisturi pe ovare. Am primit tratament de la ginecolog insa nu l-am inceput inca deoarece trebuie sa il incep in a 16a zi a ciclului menstrual. Sunt foarte ingrijorata in privinta parului pentru ca imi cade enorm de mult si de fiecare data cand ma pieptan ma demoralizez tottal pentru ca mi se intampla de ceva vreme si parul incepe sa aiba un aspect rar. Imi puteti da un sfat?
Trebuie si un consult endocrinologic si cateva analize recomandate de endocrinolog. Mai poate fi o problema locala, fara legatura cu problema din sfera gineco. Prin urmare ar trebui si un consult la un dermatolog.
Sanatate
(26-09-2015 01:25 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Trebuie si un consult endocrinologic si cateva analize recomandate de endocrinolog. Mai poate fi o problema locala, fara legatura cu problema din sfera gineco. Prin urmare ar trebui si un consult la un dermatolog.
Sanatate

am consultat si un dermatolog si am urmat un tratament dar nu s-a oprit din cadere.
URL de referinţă