Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: sarcina?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna seara! Am un CM foarte neregulat, in mai a fost foarte putin cantitativ timp de 3 zile, in iunie si iulie a lipsit, in august a venit provocat de Duphaston, la fel de putin cantitativ..Am mers la ginecolog si mi sa pus diagnosticul de ovare micropolichistice, si mi-a dat Yasmine dar trebuie sa astept sa imi vina menstruatia... Am facut o gramada de teste toate negative, ultimul chiar la o luna dupa ultimul contact sexual si acelasi rezultat negativ.. In schimb ce ma ingrijoreaza este faptul ca am avut niste stari de greata cateva zile dar care au trecut... Si mameloanele sunt mai inchise la culoare decat de obicei.. Atat fara ca sanii sa fie durerosi.. Poate fi de la aceste dereglari? Sau posibila sarcina? Tin sa precizez ca la ecografia transvaginala nu mi-a spus nimic de sarcina... A mai patit cineva?
Daca ai facut "o gramada de teste toate negative" plus ecografie transvaginala si nu a iesit nimic atunci 100% nu esti insarcinata.
Probabil ca sunt dereglari hormonale, discuta si cu un endocrinolog
Pt endocrinolog trebuie sa merg in Bucuresti sau Constanta... La mine in oras nu exista happy)
Pai asta e, daca trebuie ...
URL de referinţă