Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Help
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Salut!
Am 23 de ani, si in urma cu 3 ani am fost diagnosticat cu TPSV(tahicardie supraventriculara si nu mai știu cum)
Am fost stresat, si am amânat operația 2 ani.
De atunci am observat ca tot vorbesc singur cu mine însămi in gând si fredonez unele melodii care la aud in mașina fără sa vreau.
Nu aud voci in urechi sau altfel de chestii halucinante.
Uneori seara mai vizualizez sa zicem așa discuțiile cu prietenii mei.
Si nu, nu am prieteni imaginarihappy)
As putea sa sufăr de schizofrenie?
Nimeni din familia mea nu suferă de aceasta boala.
Mersi
(13-08-2015 05:57 PM)Bogdanast a scris: [ -> ]De atunci am observat ca tot vorbesc singur cu mine însămi in gând si fredonez unele melodii care la aud in mașina fără sa vreau.
Uneori seara mai vizualizez sa zicem așa discuțiile cu prietenii mei.
Cred ca ai o memorie de invidiat happy) Eu as vrea sa imi aduc aminte ce am discutat exact, seara, cu prietenii si nu numai..plus melodille..eu le inregistrez sau notez repede pe hartie, nu mai spun de articole ce ma intereseaza in meseria mea happy)
Fără lipsa de modestie, am o memorie destul de buna.
De mic când ma punea învățătoarea sa învăț pe de rost poeziile si alte prostii doar le citeam de câteva ori si le rețineam, ce-i drept doar pentru câteva zile/ saptamâni.big grin
Eu zic ca nu ai nimic de a face cu nici o schizofrenie. Ai trecut printr-o perioada de stres, care acum am inteles ca s-a rezolvat in urma ablatiei, asa ca trebuie doar sa te linistesti si sa te relaxezi. Eventual, ca tot e perioada, o vacanta prelungita cu mai multi prieteni (neimaginari big grin ) si activitati in aer liber.
URL de referinţă