Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Oftat si stari de moleseala
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, din nou revin cu o problema,de 3 zile am niste stari nasoale, transpiratii ,stari de lesin,privire incetosata ,lipsa pofte ide mancare,dureri de stomac,stari de voma, ma sacaie sus pe scalpul capului ca niste frnicaturi,furnicaturi la ceafa si se duce pe umeri in jos,spondeloza oare? ,am si un oftat des, azi de dimineata mi-am facut mai multe analize , se poate sa fie stare depresiva? metionez ca am mai trecut prin stari de moleseala si m-am tratat cu xanax si mi-am revenit dar ma speriere deoarece plec in concediu in germania 2 sapt si vreau sa fiu fres fara sa am starile acestea,mentionez ca energie fizica am,dar lipsa poftei de mancare,stari de voma,furnicaturile,privirea incetosata ma sperie ,ma lupt cu psihicul meu si ma fortez sa mananc sa am putere, va rog sa imi da-ti o parare,mai mentionez ca imi mai amorteste si limba cateodata, incerc sa nu le dau asa importanta dar cand nu mai pot trebuie sa spun , ptr ca nu vreau sa ma simt rau ,si ma sperie ,va rog sa ma ajutati cu un sfat,multumesc
Sunt manifestari oarecum normale in perioadele caniculare, cand dezechilibrele minerale, distoniile neuro vegetative sunt accentuate. Nevoia de a casca este probabil datorata unor deficite de calciu si/sau magneziu, dar si lipsei unei oxigenari corespunzatoare in medii in care aerul conditionat functioneaza mult si aportul de aer proaspat este deficitar.
Hidrateaza-te bine, bea sucuri de fructe si legume (mar, morcov, portocala) pentru completarea mineralelor aflate in deficit ca urmare a transpiratiei sau diurezei determinata de consumul de apa rece in exces. Masoara-ti tensiunea pentru ca dezechilibrele hidrice pot provoca hipotensiune, ortostatica de obicei.
Sanatate
URL de referinţă