Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: despresie sau schizofrenie?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
sal
nu stiu cum sa incep
cred ca toate problemele au inceput in copilarie,la scoala mai exact.Unde am fost ironizat de colegii mei si cu timpul mi-am dat seama ca am o problema.De ce cred asta?
Am impresia ca oamenii vorbesc despre mine,ca rad de mine cand sunt pe strada,in parc etc,chiar daca sunt oamenii pe care nu ii cunosc si nu ma cunosc.Stiu,toate sunt in capul meu si trebuie sa merg mai departe.DAR CUM?
PUR SI SIMPLU NU POT,NU MAI POT.Mereu ma gandesc numai la faptul ca toti ma urmaresc cu privirea,ca toti se uita cum ma imbrac,cum merg pe strada nu ma pot concentra,imi schimb rapid deciziile,la faptu ca nu pot invata cat vreau din cauza ca nu ma pot concentra.
Am luat si medicamente dar m-au ajutat numai sa fiu o leguma si imi fie somn non-stop.Cum credeti ca as putea sa trec peste toate acestea?
ms anticipat
Trebuie sa discuti si cu un psihoterapeut pentru cateva sedinte de psihoterapie. Nu ai spus ce diagnostic ai avut si ce tratament ai urmat. Pare a fi vorba de o tulburare obsesiv compulsiva.
URL de referinţă