Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Ablațiile mele
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Bafta maximă! Cu siguranță perseverenta va da rezultate.
(24-06-2016 09:38 PM)mariusF a scris: [ -> ]Presupun ca CNAS deconteaza doar interventii in sistemul public, Floreasca de pilda.Este un pas (mic ) spre normalitate, dar daca te grabesti si nu vrei sa astepti luni de zile , faci ablatia la Monza sau la Ares. Pe banii tai integral, desigur. sad

Nu, n-ai înțeles, la data respectivă nu deconta nimic, nici în sistemul public. Asta s-a-ntâmplat pe o perioadă pe care am specificat-o.
(24-06-2016 11:24 PM)liviussc a scris: [ -> ]Bafta maximă! Cu siguranță perseverenta va da rezultate.

Mulțumesc, sper din tot sufletul și (mai ales) inima, să fie așa!
(25-06-2016 09:27 AM)ursamajor a scris: [ -> ]
(24-06-2016 09:38 PM)mariusF a scris: [ -> ]Presupun ca CNAS deconteaza doar interventii in sistemul public, Floreasca de pilda.Este un pas (mic ) spre normalitate, dar daca te grabesti si nu vrei sa astepti luni de zile , faci ablatia la Monza sau la Ares. Pe banii tai integral, desigur. sad

Nu, n-ai înțeles, la data respectivă nu deconta nimic, nici în sistemul public. Asta s-a-ntâmplat pe o perioadă pe care am specificat-o.

Ba nu, tu nu ai inteles : eu ma refer la prezent , nu la ce se intampla in perioada 2010-2014. De pilda, poti face ablatie la Monza cu dr V pe cheltuiala Casei ( macar partial decontata ) ? Sau depinzi de lista de asteptare de la Floreasca ?
Citat:De pilda, poti face ablatie la Monza cu dr V pe cheltuiala Casei ( macar partial decontata ) ? Sau depinzi de lista de asteptare de la Floreasca ?

As zice ca nu. Pretul la Monza e acelasi ca acum doi ani. Daca ar fi decontat ceva casa, s-ar reduce pretul.
(25-06-2016 02:35 PM)mariusF a scris: [ -> ]Ba nu, tu nu ai inteles : eu ma refer la prezent , nu la ce se intampla in perioada 2010-2014. De pilda, poti face ablatie la Monza cu dr V pe cheltuiala Casei ( macar partial decontata ) ? Sau depinzi de lista de asteptare de la Floreasca ?

Eu am înțeles. Dar răspunsul acesta nici nu-l știu, nici n-am bugetul și nici curajul să-l testez. Fiindcă la Monza trebuie să ai banii întâi, abia apoi ți-i poți, teoretic, recupera de la C(N)AS. După ce am făcut eu ablația, am scris Casei de Sănătate un memoriu, în ideea de a recupera ceva din cheltuieli, mi s-a cerut factura, dar n-au decontat nimic, am primit doar un deget mijlociu îndreptat în sus. Poate acum ar deconta, dat fiind faptul că ACUM se decontează la Stat. Pe atunci, de-aia am zis, plăteai matale cateterul acela de câteva mii de euro, indiferent unde făceai intervenția, privat sau Stat. Dealtfel, medicul a fost cel care mi-a sugerat Monza, diferența fiind relativ mică ca bani (ceva de genul 25.000 vs. 30.000 lei), dar imensă la condiții/confort, privat vs. Stat. Nu știu cum o fi acum la Stat... dar diferența de prețuri e covârșitoare de partea Statului: gratis vs. 30.000 lei. Motiv pentru care poți strânge din buci la capitolul confort. winking Ce e mai important e să te "califici" pentru așa procedură. Dacă asta poate fi numit important.
Buna. Urmeaza sa mi se faca si mie ablatie in viitorul apropiat la Tg Mures. Va rog ce.i care ati facut ma puteti contacta in privat pentru a.mi oferii mai multe informatii?!? Va multumesc anticipat.
Multa sanatate
Nimic important. Mergi cu inima deschisă.
Tot pentru FiA?
Am descoperit ca sufar de Sindromul Wolff Parkinson White...tahicardie + petetii inimi mi.s ingrosati
WPW e cu rată de succes foarte mare, tinde spre 100%. Și e și intervenție ușoară. Aici vorbim de fibrilație atrială.
Sunt topice unde se discută de WPW. Succes la căutare! winking
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
URL de referinţă