Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Ablațiile mele
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Da, nu mai iau decât Pradaxa regulat. Betaloc doar la nevoie. O să-ncerc cu păducel, valeriană și laba gâștii, ca bunica. big grin
(09-12-2016 02:33 PM)ursamajor a scris: [ -> ]O să-ncerc cu păducel, valeriană și laba gâștii, ca bunica. big grin
Bunica avea mare dreptate happy). Iti spun din experienta ca au efect chiar ff bun.
Știu, și eu le-am folosit cu un oarecare succes înainte de prima ablație și după. happy
Extrasistolele încă sunt acolo. Așteaptă un mic efort mai susținut, o respirație mai profundă și se declanșează. Încă mai simt disconfort și uneori dureri în zona pieptului. Acum mai mult pare că "mă ține". Să vedem ce-o mai fi și peste ceva timp.
(12-12-2016 09:19 PM)ursamajor a scris: [ -> ]Extrasistolele încă sunt acolo. Așteaptă un mic efort mai susținut, o respirație mai profundă și se declanșează. Încă mai simt disconfort și uneori dureri în zona pieptului. Acum mai mult pare că "mă ține". Să vedem ce-o mai fi și peste ceva timp.

Esti in grafic ! happy
Așa o fi, dar parcă-i un făcut: numai noaptea m-apucă. Noaptea trecută am urmat sfatul medicului și am înghițit un Betaloc de 50.
Mai folosesti dispozitivul CPAP? Ti-ai masurat de curiozitate glicemia in acele momente?
Da, îl folosesc mereu. Glicemia la mine se-nvârte pe la 100 mereu.
@ursamajor
Incearca sa iei un pliculet de 1000 mg clorura de potasiu dizolvata in apa (contine 500mg potasiu) in jurul orei 19.00, nu are ce sa se intample. S-ar putea sa ai o surpriza placuta, sa dispara marea majoritate a extraurilor. Eventual intreaba un medic inainte.
Nu cred că stau rău la capitolul minerale. Doar ce-am făcut niște analize...
Dar o să-ncerc, numai să nu uit să cumpăr.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
URL de referinţă