Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Ablațiile mele
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
mi s-a spus ca nu se stie cine imi va face ablatia,dar pana atunci voi mai fi contactat sa mi se spuna ultimile detalii si poate atunci aflu.
7 ablatii?wow!ma bucur ca ai scapat de fibrilatii.
sanatate tuturor!
Nu e chiar wow, nu ma deranja sa fi avut doar una. Dar, crede-ma, prima a fost nasoala si mi-a fost frica. La a doua iar mi-a fost frica. De la a treia incolo, era ca un plecat in tabara. Totul e chestiune de obisnuinta.
îmi dau seama că nu a fost ușor și curajul,perseverenta si determinarea ta nu e de decat de admirat.ma bucur pt tine ca a avut rezultate.ești un exemplu pt cei cărora le e teamă să facă ablatie.
Wow a fost în sensul de mirare,avand în vedere câte ablatii ai făcut,nu în alt sens.
Sănătate tuturor!
Perserverenta si determinarea doctorului, nu ale mele! La mine doar rabdare si, poate, insistenta. Capul sus, o sa ai ce povesti dupa.
Mersi pt tot!winking
După prima ablație, din câte îmi mai amintesc, mi-am reluat sarcinile cotidiene (de serviciu și de acasă) relativ repede, undeva după o lună. Am tot trăit cu un soi de culpă că aș fi trebuit s-o las mai moale mai mult, căci poate rezultatele ar fi fost altele. Ca să nu greșesc la a doua ablație, care ar fi perioada optimă de convalescență (să-i zicem așa) și cum ar trebui să-mi gestionez activitățile post ablație?
S-a decis: 28 nov. e ziua cea mare! party
Wish me luck! big hug

PS: nu ș' ce dreaq, dar parcă mi-e nițel mai teamă (de fapt, un soi de îngrijorare) decât prima dată. nail biting
(18-11-2016 04:39 PM)ursamajor a scris: [ -> ]S-a decis: 28 nov. e ziua cea mare! party
Wish me luck! big hug

PS: nu ș' ce dreaq, dar parcă mi-e nițel mai teamă (de fapt, un soi de îngrijorare) decât prima dată. nail biting
Mult succés, iti tinem pumnii, sanatate maxima! party
Iti tinem pumnii, normal! E firesc sa iti fie teama. Cui nu i-ar fi? Ai mai trecut prin asta totusi si sunt convins ca iti vei invinge teama. Speram cu totii ca o sa fie o ablatie reusita si vei scapa de teama pe care o avem toti cei care am trecut prin crize de FiA. Pentru ca mai mult decat criza in sine, care se rezolva pana la urma, ceea ce ne macina linistea, este teama continua de o noua criza.
Mult noroc si sanatate, ursamajor! happy
Suntem alături de tine!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
URL de referinţă