Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Depresie, nevroza ?!
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna seara ! As dori sa pun anumite intrebari si sa cer sfaturi in acelasi timp.
Am varsta de 24 de ani si se fac recent aproximativ 2 ani de cand nu mai sunt consumator de entobotanice,hasis,cannabis. Cum am precizat de 2 ani de zile n-am mai consumat nimic. Dar in perioada asta in afara de sevrajul care l-am avut la inceput, am anumite manifestari. Gen atacuri de panica,anxietate. Devin foarte usor agitat in anumite situatii, pun cele mai marunte lucruri la suflet si intru intr-o stare de tirstete profunda, chiar nervos. Nu mai am rabdarea necesara de-a indeplini anumite saricini, probleme de memorare. Am fost internat la sectia de toxicomani si apoi psihiatrie cronici inainte sa ma las de narcotice. Am primit un tratament Cipralex si Abilify. Tratamentul a fost recomandat pe un an de zile, l-am luat pe parcursul acelui an. Dar starile tot devin din ce in ce mai dese. Care sa fie cauza ? Efectele produse de-a lungul timpului ? Va rog frumos sa ma ajutati.
Probabil ca trebuie continuat tratamentul medicamentos. In paralel, ai nevoie de psihoterapie de tip cognitiv-comportamentala, cea de grup fiind in cazul tau, recomandabila.
Sanatate
Familia, prietenii îţi sunt aproape ?

Liviu, de unde eşti? Ai o ocupaţie ? Am o mare nedumerire : de unde bani pt procurarea acelor substanţe interzise?
URL de referinţă