Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: probleme limbaj bebe
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua! am o fetita de doi ani si noua luni care nu vorbeste decat cateva cuvinte restul pe limba ei. iainte zicea mai multe cuvinte. Cand vb cu ea parca nu ma aude( de auzit aude) Am fost internata cu ea doua luni si tipa continuu. Sa fie o trauma emotionala? Ce ar trebui sa fac?
Ce investigatii i s-au facut in spital (neurologic, ORL, control psihofiziologic?) si ce analize? Care a fost concluzia la externare? Furnizati toate informatiile ca sa putem sa emitem o parere!
A avut probleme la plamani.A durat mult pana au gasit cauza. A facut streptomicina. acum fiziceste bine. Am fost si la Orl si e ok. Sa vorbeasca mai tarziu ?Pe mine ma ingrijoreaza faptul ca nu reactioneaza cand vorbesc.Ma ignora.Cu copiii se joaca e foarte activa.
Luati legatura cu un logoped pentru un sfat. Faptul ca nu va da atentie nu este ceva anormal. E firesc sa ii placa mai mult copiii de varsta ei. Oamenii mari sunt extrem de plictisitori si pisalogi de felul lor! happy
Sanatate, fetitei!
URL de referinţă