Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: analize copil 3 ani interpretare
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziiua!pe 20 noiembrie iam facut uin set de analize complete fetitei mele de 3 ani.documetul reprezinta analiza la sange.mentionez ca exudatele iau iesit bune la fel si coprocultura,iar la urina ia iesit densitatea scazuta 1010 si nutriti.vsh 6mm/h
aslo<200iar calciu total 11.14..astept parerea d-voastra despre aceste analize si daca sunt ingrijoratoare as vrea sa stiu unde trebuie mers mai departe sau ce analize ar ami trebui.din rezultat leucocitele sunt scazute.o zi buna!
Nu au fost trecute valorile de referinta! Prin urmare nu putem emite o opinie. Asa la o prima vedere nu vad valori anormale. Copilul nu are medic pediatru? El este cel mai in masura sa va sfatuiasca cunoscand istoricul legat de starea de sanatate a fetitei si contextul in care s-au facut aceste analize, normale dupa parerea mea. Ar trebui repetat sumarul de urina si de vazut in ce cantitate sunt nitritii.
Sanatate
Hemoglobina este usor marita, ceea ce indica probabil o hidratare insuficienta. Discutati cu medicul pediatru pe baza valorilor obtinute pentru a face alte recomandari mai ales legat de regimul alimentar avand in vedere prezenta nitritilor in urina.
Sanatate
URL de referinţă