Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Broasca testoasa bolnava
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna seara!

Am o broasca testoasa si am observat ca s-a modificat aspectul carapacei inferioare. Care ar putea fi motivul?
Poate fi o infectie bacteriana datorata conditiilor de habitat improprii. Trebuie sa o vada neaparat un medic veterinar.
Multumesc pentru raspuns. Nu stiu daca neaparat din cauza conditiilor de habitat improprii deoarece are tot ce trebuie. happy
Si eu am avut o broasca testoasa acum cativa ani si a patit ceva asemanator, doar ca avea o inflamatie si la ochi si sa stii ca si eu credeam ca are tot ce-i trebuie, insa eu greseam pentru ca o lasam sa mearga prin toata casa, mai ales cand se facuse mare. A avut o infectie si a murit, din pacate. Dar trebuie sa o vada neaparat un medic, eu atunci am amanat destul de mult vizita la veterinar. Multa sanatate testoasei tale happy.
Multumesc. Sper sa se faca bine! happy
Nu astepta sa se faca bine de la sine, mergi la veterinar.
(03-11-2014 10:57 PM)Arm-Med a scris: [ -> ]Nu astepta sa se faca bine de la sine, mergi la veterinar.

O sa merg!
URL de referinţă