Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: o posibila depresie
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
buna ziua ...de cateva luni bune nu ma simt deloc bine....mereu sunt trista ,imi trec prin cap numai ganduri rele ,plang din orice parca nicmic nu ma mai multumeste poate sa fie o depresie...tin sa mentionez ca am si probleme cu glandatiroida ..multumesc frumos
Ai incercat sa mergi la un psihoterapeut? Probabil ca e vorba de o depresie si asta nu se poate trata prin sfaturi primite pe internet. Ce probleme ai cu tiroida? Ai un diagnostic si un tratament pentru asta?
glanda nu mai produce hormoni ...iau si tratament ....iau eutyrox de 150 de mg normal mi s-a spus ca ar trebui sa iau 250 dar de ceva timp nu am mai fost la control ....dar starea mea este de mult timp ...mereu sunt nervoasa ,trista .o zi as as manca non stop iar in alta nu as manca nimic.siam atatea motive sa fiu fericita iar cu toate astea tot nu pot sa ies din aceasta stare.va multumesc
Trebuie sa faci niste analize de sange specifice pentru tiroida (gen TSH, T3, T4) si cu rezultatul sa mergi la endocrinolog pentru a corecta doza de eutirox
va multumesc pentru sfaturi .... multa sanatate si o zi buna
Oana,poate o duci prea bine si nu stii sa te bucuri de asta!?! Sunt persoane cu mari probleme financiare...de sanatate,familiale si tot stiu sa zambeasca,isi fac singuri mici bucurii...fruntea sus ,totul are o rezolvare!
URL de referinţă