Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: stari de neputinta cu derulare de imagini in minte
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua !
Am nevoie de sfatul dumneavoastra in o problema ,fara raspuns, pana acum a prietenului meu . Nu stiu de ce ordin este aceasta afectiune , nu stiu detalii in domeniu insa am indraznit sa deschid subiectul aici la sectia neuro.
Se intampla de vreo 6 ani sa aibe niste stari ciudate . cel mai frecvent le patea atunci cand era sub dus . Din cate mi-a relatat el , aceste momente incep cu o stare de lesin apoi i se deruleaza in minte o succesiune de imagini reale din viata de zi cu zi sau lucruri pe care nu le-a experimentat pana acum in o ordine aleatorie , fara nici o legatura sau vreun sens logic , iar dupa acest episod intra in o stare de letargie , de parca i-a fost drenata toata energia din corp . Aceste simptome si stari se desfasoara in maxim 15 minute pana revine la normal.
Pana acum un an facea cate o criza de genu la 6 luni , in ultimul an lucrurile au prins o frecventa mai accelerata . Poate avea starile astea la o luna , o saptamana sau chiar la un interval de 3 zile intre ele , si cel mai nou e ca le pateste si pe strada.
Ce ar putea fi ? Va rog din suflet am nevoie de sfatul dumneavoastra !
Va multumesc ca m-ati ascultat !
Greu de spus ce poate fi. In lipsa unor investigatii, a unui set complet de analize, a unui control neurologic amanuntit e de greu de emis chiar si o simpla parere. Poate fi vorba de hipoglicemii tranzitorii, de o cadere de calciu, de hipotensiune, de o problema neurologica. Asadar, e nevoie de o consultatie de specialitate si un set de analize.
Sanatate prietenului Dvs.
(04-07-2014 07:14 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Greu de spus ce poate fi. In lipsa unor investigatii, a unui set complet de analize, a unui control neurologic amanuntit e de greu de emis chiar si o simpla parere. Poate fi vorba de hipoglicemii tranzitorii, de o cadere de calciu, de hipotensiune, de o problema neurologica. Asadar, e nevoie de o consultatie de specialitate si un set de analize.
Sanatate prietenului Dvs.

Va multumesc pentru raspuns .
Chiar si o simpla parere a dumneavoastra conteaza happy
Binecuvantari si sanatate si dumneavoastra !
URL de referinţă