Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Uter cu microcalcificari in miometru
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna!!!Va rog sa ma ajutati.Bunica mea a facut analize, a fost internata la ginecologie.Va rog sa ajutati.
La diagnostic:Sindrom Suferibil, Urocistita.Colica Pelviabdominala, Parametrita Post.Cristalurie, Leucociturie, Proteinurie Hipoca, Sindrom de Hepatocitoliza
Cum s-ar traduce in termeni populari diagnosticul???
Ce inseamna: PTA in limite normale, V.U. in semirepletie, continut transonic.Uter de involutie cu microcalcificari in miometru.FSD liber.Ficat cu LDH 144 mm, parenchim omogen.Rinichi cu diam si IP pastrate bilateral, fara staza urinara sau ectazii pielocaliceale.Absent chist lamblia si oua de paraziti.
Va rog din suflet sa ma ajutati!!!!Sunt ingrijorata pentru starea ei de sanatate.

Daca nu puteti sa-mi explicati tot, macar ajutati-ma cu asta:ce inseamna Uter cu microcalcificari in miometru????
Va rog!!!Multumesc anticipat!!
Bunica ta are o varsta. Sunt modificari morfologice normale la o anumita varsta. Probabil ca s-a confruntat cu o problema de tract urinar (infectie, calculoza). Nu ai discutat cu medicul care a avut-o in ingrijire? Nu i-ai cerut explicatii legate de diagnostic??!
Sanatate bunicii tale
Multumesc de ajutor.Nu mi-a explicat diagnosticul,deoarece nu am fost cu ea cand a externat-o din spital.
URL de referinţă