Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Sarcina sau stres?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua! Imi cer scuze daca s-a mai discutat acest subiect dar am nevoie de ajutor. Am un ciclu menstrual regulat de 28 de zile, uneori imi vine si cu o zi mai devreme. Ultima oara cand am avut contact sexual a fost chiar la ovulatie insa a fost protejat cu prezervativ. Acum, mi-a intarziat ciclul 3 zile iar astazi( in a 3-a zi,) am avut o secretie (sange) insa putina cantitativ in comparatie cu menstruatiile anterioare si nici nu am simptomele obisnuite ( dureri puternice de burta in prima zi de menstruatie) .
Intrebarea mea este : sunt sanse sa fiu insarcinata? ( as exclude aceasta ipoteza pt ca m-am protejat dar... Sunt foarte stresata va rog sa ma ajutati cu un raspuns/ sfat)
multumesc!
Raspunsul il poti afla facand un test de sarcina dupa 2 saptamani de la contactul sexual. Cred ca iti dai seama ca nu avem cum sa apreciem sansele tale de a fi ramas insarcinata! Stresul nu te ajuta cu nimic in astfel de situatii. Gandeste pozitiv si spera ca totul e OK.
URL de referinţă