Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Medicamentul Remotiv in insomnii, depresii usoare
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua,
Pentru ca am incercat tot felul de metode ca sa reglez insomniile (psihoterapie, acupunctura, reflexoterapie), fara succes insa, am ajuns cam de doua saptamani sa iau Remotiv, la recomandarea unor "cunostinte".
Mi se pare foarte bun, dorm neintrerupt (de obicei, dorm neintrerupt cam o noapte pe luna), ma trezesc la sase, fara probleme de confuzie sau nervozitate, fac gimnastica, am si pofta de mancare, ma simt bine in cursul zilei si nu imi vine sa cred ca exista un astfel de medicament. Ce am luat in rest, gen Sedatif PC, sau medicamente precum doxepim, calmepan, mizarten, mi se pareau fie ineficiente (cazul medicamenteleor naturale), fie de genul "killing me softly", in sensul in care toata ziua erai confuz, nervos si ineficient.
Doresc sa stiu daca este o faza trecatoare administrarea Remotiv, dat fiind ca pe prospect nu scrie nimic clar, iar doctorita mea psihiatra a spus ceva de genul: "Puteti incerca" (asta si fac!).
O zi buna,
Aramia
URL de referinţă