Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Partea dreapta a corpului amortita
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua,
De cativa ani am avut perioade, cam 1-2 pe an, cand mi s-a intamplat sa imi amorteasca toata partea dreapta a corpului, dificultati de vorbire,confuzie, durere la tampla,ochi....nu puteam sa merg,ultima oara s-a intamplat anul trecut,in Iarna, a fost diferit fata de restul, mai accentuat, voiam sa zic ceva,dar de fapt ziceam altceva si nu imi dadeam seama...dura in jur de cateva minute, nu sunt sigura. Am mai fost la spital, mi s-a zis ca e din cauza caderii de calciu, am facut analiza dar calciu este normal, luam si suplimente,stateam si la soare sa se stabilizeze in oase calciu..dar tot le-am avut,aceste afectiuni , daca le pot numi asa, iar in ultima perioada am dureri musculare, persistente, de 2 luni ,nu stiu daca ar avea o relevanta. Dar astept sfaturi,pareri ...

Multumesc!
Trebuie consultat un neurolog in primul rand. Apoi, in functie de rezultatul consultatiei trebuie facute si alte investigatii ale coloanei vertebrale pentru a vedea daca nu cumva e vorba de o hernie de disc, de exemplu.
Sanatate
URL de referinţă