Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Rezultat analize copil
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua
Am revenit cu rezultatul analizelor pe care le-am facut fetitei mele de 3 ani si 10 luni
In primul rind VSH nu a fost validat ca au iesit valori foarte mari si a fost nevoita sal facem din nou
leucocitele au iesit 11,7,trombocitele 663,0,trombocrit 0,490,examen coproparazitologic scrie ca in proba examinata nu s-au gasit elemente parazitare dar testul Eisa a esit pozitiv
inainte de analize fetita a fost racita
am facut si o ecocrafie si medicul a zis ca la ficat se vede ceva ca si cind ar fi urmele unei hepatite vechi netrata nu a avut niciodata hepatita la analize TGO a esit 34 TGP 19
ce infectie poate fi in organizm
multumesc anticipat

Revin cu valorile de referinta leucocite 11,7 normale 4.0-10.0 ,trombocite
663.0- normal 150-400,trombocrit 0.490 normal 0.15-0,46
Daca a fost racita cu putin timp inainte de analize, acestea pot fi influentate. Legat de ideea unei hepatite mai vechi ar trebui determinati markerii hepatici pentru hepatitele a, b si c chiar daca transaminazele sunt normale. Nu rezulta clar care test Elisa a iesit pozitiv. Cel pentru anitigen giardia in materiile fecale? In acest caz foarte probabil sa existe o infestare parazitara cu giardia. Examenul coproparazitologic nu evidentiaza de fiecare data chisturi de giardia in materiile fecale.
(29-03-2014 05:04 PM)SoulHealer a scris: [ -> ]Daca a fost racita cu putin timp inainte de analize, acestea pot fi influentate. Legat de ideea unei hepatite mai vechi ar trebui determinati markerii hepatici pentru hepatitele a, b si c chiar daca transaminazele sunt normale. Nu rezulta clar care test Elisa a iesit pozitiv. Cel pentru anitigen giardia in materiile fecale? In acest caz foarte probabil sa existe o infestare parazitara cu giardia. Examenul coproparazitologic nu evidentiaza de fiecare data chisturi de giardia in materiile fecale.

test giardia (elisa ) pozitiv
Valorile crescute la trombocite si tombocrie indica ceva grav ? sunt foarte ingrijorata
multumesc
Trebuie corelate cu alte analize cu existenta unor eventuale focare infectioase. S-a refacut VSH-ul? Mergeti la medic cu copilul chiar daca nu este ceva grav. Nu asteptati un diagnostic pe forumuri!
Sanatate fetitei.
URL de referinţă