Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: nu poate vorbi si tremura foarte rau
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, am si eu o problema cu o persoana in varsta de 57 de ani care este in spital in momentul de fata dar medicii nu isi pot da seama ce are, (este un caz atipic). Simptomele sunt urmatoarele tremura foarte tare si in rest nu se poate ridica in fund sau sa mearga e imobilizat, nu vorbeste, nu vrea sa coopereze cu medicii doar cand isi vede sotia clipeste si incepe sa planga, aseara i s-a facut tomografie si nu are nimic vizibil la cap doctorii au exclus comotia cerebrala. A mai intalnit cineva asemenea caz?
E greu sa formulam chiar si o simpla parere in conditiile in care nu stim nimic altecva despre persoana respectiva, ce boli cronice are, daca i s-au facut analize si alte investigatii. Mi-e greu sa cred ca intr-un spital cu atatia medici nu i se poate pune un diagnostic! Oricum, pare a fi o afectare a SNC si asta se poate intampla ca urmare a unei ischemii cerebrale, nu neaparat un AVC hemoragic. Mai poate fi o paralizie provocata de o cadere masiva de calciu, o parazitoza rara. E nevoie de un set de analize de markeri infectiosi pentru cei mai cunoscuti dintre acestia.
URL de referinţă