Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: sarcina dupa termen
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
As avea o intrebare si eu..sunt insarcinata in 40 de saptamani..ieri as fi avut dpn conform ultimului ciclu menstrual ..problema e ca am niste dureri groaznice la un picior , soldul si genunchiul, nu mai calc deloc aproape pe picior..nu mai stiu ce sa fac ...mi e frica ca n am sa pot naste ...natural..nu am un medic anume, am nimerit la diversi dr..oare ce ar trebui sa fac? Mai astept? Merg la unmedic? Va rog sa mi dati un sfat.Multumesc
Bineinteles ca ar trebui sa te duci la un medic.Sarcina ta este la termen si te poti astepta oricand sa se nasca bebe.Nu ai facut bine ca ai mers de la un medic la altul! Iti trebuia unul singur care sa te urmareasca pe tot parcursul sarcinii. Ai grija pe viitor,daca vei mai ramane insarcinata sa nu mai faci asa.
Durerea la picior poate aparea din cauza ca burtica iti apasa pe un nerv,se mai intampla femeilor insarcinate,nu esti tu singura.
Buna, mamicilor ! Pentru ca din pacate, am pierdut o sarcina, de data asta am decis sa aflu exact cand voi naste si daca vor fi probleme legate de aceasta. Am inteles ca testul PartoSure poate fi facut si in cazul in care ai contractii dureroase sau infectii si ca are o acuratete de 99%. O sa mi-l cumpar imediat dupa ce implinesc 20 de saptamani de sarcina. Eu m-am informat de pe siteul http://www.testdenastere.ro
URL de referinţă