Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: insuficiență circulatorie cereblară lacunarism celebral
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Bunica mea de 2 ani are un suntet în cap în special în partea stîngă și dreapta zi
și noapte fară pauză uneori dureri de cap țuit în urechi face tratrament dar nu îi
ajută tanakan,sermion și din 3 în 3 luni face înjecți cu ce cerebrolysin,pentru
durere de cap i-a gabalept are insomnie și pentru aceasta Lexotan se simte
foarte slabă din putere.A mai luat bilobil,lucetam actovegin am luat și betaserc
care îmi dădea amețieli,mi-a recomandat sugeron care îmi dădea tulburări digestive
mi-a recomandat Pramistar care nu l-am luat findcă am opservat că nu prea mă
simțiam bine și l-am întreru.
Am fost la aproape toți medici neurolologi din Suceava {5} care mi-au spus că am
diagnosting insuficiență circulatorie celebrară ,ASC artero scleroză celebralră lucularism celebral.sînt bătrînă peste 80 de ani și nu are ce să-mi facă doar rezolvarea va fi în mormînt.Ce pot face ca să-mi prelugesc viață doresc să mai
trăiesc să nu mor,dațăi un sfat medical și un ajutor de încurajare vă muțumesc.
Cristian, neurologii au facut tot ce era posibil avand in vedere diagnosticul. Tratamentul contine medicamente pentru circulatia cerebrala. El trebuie bine completat cu tratamentul ce se adreseaza anxietatii, sedarii, inducerii unui somn mai profund. Imi pare rau, dar odata declansate fenomenele de degenerescenta si atrofie cerebrala ce conduc in final la dementa senila, la boala Alzheimer, prea mare lucru nu mai e de facut. Batrana ta bunica trebuie sa beneficieze de ingrijirea voastra, de afectiune. Dati-i sa faca lucruri mici, neinsemnate ca efort fizic sau mental, ca sa se simta utila si sa mai uite de suferinta.
Sanatate bunicii tale.
URL de referinţă