Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: URGENT
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
AM SI EU O INTREBARE:CINEVA TREBUIE SA FACA NISTE TESTE DE UNDE TREBUIE SA IASA NEGATIV IN CEEA CE PRIVESTE DROGURILE.
INTREBAREA MEA ESTE:ACEA PERSOANA IA XANAX,RIVOTRIL,SEROQUELL,ANAFRANIL SI DEPAKINE.O SA IASA POZITIV LA TESTUL DE DROGURI?SI DACA DA,DUPA CE NU LE MAI IA,IN CAT TIMP SE CURATA ORGANISMUL DE ELE?AJUTA O CURA DE DETOXIFIERE CA SA IASA MAI REPEDE DIN CORP?
Depinde si ce anume se cauta la testul respectiv. Pentru cei care fac testul doar anumite clase de substante sunt interesante, in rest nu ii intereseaza ce medicatie ia persoana respectiva. Da-ne mai multe amanunte despre ce e vorba.
Si te rog nu mai scrie cu majuscule!
ei cauta opium in general sau orice substanta care te induce intr-o anumita stare incat nu poti sa-ti desfasori activitatea la munca.si din cate stiu eu aceste pastila iti modifica starea.problema e ca nu stiu in cat timp dispar din organism daca nu le mai iei
Arm-med spuneai intr-un topic anterior ca ai avut experiente cu xanax (ai luat), imi spui si mie cum il ei, sau cand il ei, si daca dupa parerea ta pot fi urate efectele adverse pe termen lung?
Eu am luat jumatate de an xanax, m-am lasat 2 luni, insa dupa mici probleme iar am inceput sa iau. Nu iau doze mari, jumatati de 0.25 in general pe care le pun sub limba, ma ajuta sa redevin om. Eu as lua jumatati de 0.25 de 3 ori pe zi, (in special seara ma ajuta sa dorm ca un om normal), insa doctorul de familie spune sa iau doar cand imi e rau, neurologul sa incerc sa iau cat mai putin, psihiatru mi-a zis sa bag lejer 2 pastile de 0.25 pe zi.
Tu ce parere ai despre aceasta pastila ? Medic fiind si tot odata utilizator (sau fost) al acestui medicament.
Tiberius, stiu clar ca xanax-ul da stari de dependenta...are dreptate medicul de familie cand te indeamna sa iei in caz de nevoie...ai incercat cu calmogen plant??
Eu am luat doar periodic, doze mici la nivel de cateva zile, dar nu am mai luat de mult.
Oricum nu conteaza cum il luam eu, medicul trebuie sa iti ajusteze tratamentul in mod individual.
(10-09-2013 09:54 PM)leontina popescu a scris: [ -> ]Tiberius, stiu clar ca xanax-ul da stari de dependenta...are dreptate medicul de familie cand te indeamna sa iei in caz de nevoie...ai incercat cu calmogen plant??

Am incercat ceva identic, da relaxeaza, insa sunt mult prea slabe ca sa poata opri un eventual atac de panica. Din pacate.
Si eu fac atacuri de panica dar, incerc sa-mi revin fara medicamente...iau cel mult o capsula de calmogen plant ,doar in cazuri extreme!
URL de referinţă