Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: M-a prins curentul, ce sa fac?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
M-a prins curentul cred, ma doare urechea si partea dreapta a capului.
Aveti vreo idee sau un "leac babesc" ce m-ar ajuta sa imi revin cat mai repede. Multumesc mult !
Ar trebui sa te duci la un ORL-ist sa verifice daca nu e vorba de o otita. Nu poti sa te tratezi dupa ureche daca nu stii depsre ce e vorba! Sau poti, dar e ...periculos!
(27-08-2013 12:10 AM)SoulHealer a scris: [ -> ]Ar trebui sa te duci la un ORL-ist sa verifice daca nu e vorba de o otita. Nu poti sa te tratezi dupa ureche daca nu stii depsre ce e vorba! Sau poti, dar e ...periculos!

Azi am fost, saptamana viitoare merg la control. Pana atunci dorm cu caciula.
Incearca sa pui seara in ureche un tampon de vata inmuiat in spirt si stors. Dormi cu el in ureche si cu caciula pe cap.
Acum incerc, insa nu am avut spirt (locuiesc in strainatate, si nici macar nu stiu cum se numeste spirtul pe aici sau daca exista), in schimb am inmuiat tamponul in palinca de 60˘.
Nu stiu daca e bine sau rau, insa simt o caldura placuta in ureche thinking
Tiberius, ai palinca in casa,ti-ai facut provizii??;)Vreau si eu o picaturatongue
happy) Asta am primit-o cadou de la cineva si nu e chiar asa buna la gust, asa ca imi permit sa fac frectii si tampoane cu ea happy). Dar poate reusim vreodata sa ciocnim un pahar de palinca facuta de tatal meu.
URL de referinţă