Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: caine bolnav grav
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
cainele meu face de o saptamana crize asemenea celor de epilepsie.tremura, are convulsii, face pe el in timpul crizelor.locuiesc intr un oras mic iar medicul nu i a recomandat decat injectii pe baza de calciu.nu stiu ce as putea sa i fac mai ales ca este de talie mare si nu am posibilitatea sa il duc in alt oras.as vrea sa imi spuneti ce credeti ca are si cum as putea sa il tratez.
Nimeni nu poate sa iti dea un diagnostic, cu atat mai putin sa iti recomande un tratament, prin Internet, fara un consult, eventual niste analize, doar asa, pe baza descrierii unor simptome care pot fi cauzate de diferite motive.
Daca tii la el fa un efort si mergi cu el la un cabinet veterinar sau incearca sa aduci un veterinar sa il vada macar.
am adus veterinar, i`a facut injectii...nu se amelioreaza starea.nu ma astept la un tratament strict pe care sa`l urmeze, ma astept la o parere.poate a mai patit si altcineva acelasi lucru.
Problema e, asa cum am spus, ca e posibil ca altcineva sa fi avut un caine cu aceleasi simptome, dar cauzele sa fie diferite. Si atunci nu o sa te ajute cu nimic sa urmezi aceeasi cale ca si persoana respectiva.
Daca veterinarul care a venit in afara de niste injectii inutile nu poate mai mult incearca cu alt veterinar.
URL de referinţă