Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Probleme cu somnul
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna Dimineata stiu ca am mai postat in urma cu ceva timp un subiect asemanator insa vreau sa va intreb daca stiti cumva cum poate afecta pe un copil pe 14 ani lipsa somnului pe o perioada de 48 ore . sau daca sta 21 ore treaz apoi doarme 6 ore si dupaia mai sta trez 10 ore si vrea sa se culce numai poate decat sa atipeasca pt 30 min straight face ce poate fii precizez ca si eu am exact aceiasi problema de care sufera si fratele meu efectiv eu unu nu pot dormii ce ar putea fii ? medicul meu de familie spune ca este din cauza sederismului . insa ce probleme pot aparea la varsta de 14 si 16 ani daca nu dorm ? ma pot teme de ceva fatal ? va multumesc!
Prietene, parca ne-ai povestit ca ti-ai reglat somnul! Ti s-au facut cateva recomandari de care probabil ca n-ai tinut cont. Da, privarea organismului de somn suficient poate sa conduca la afectiuni grave cardiace, digestive si neurologice. Mai lasati calculatorul ala si tu si fratele tau si petreceti mai mult timp cu prietenii, in aer liber, facand miscare, un sport usor. Renuntati la mancare tip junk-food, beti sucuri de fructe, naturale si veti vedea ca lucrurile se vor schimba in bine.
URL de referinţă