Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Greata,varsaturi,dureri de cap
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, am si eu o intrebare. Unchiul meu a ajuns la spital din cauza glicemiei care o avea 320 dar si a starilor de voma, durerilor de cap insuportabile si greata. Deja s-au facut 2 saptamani de cand este internat si starile de voma, durerile de cap si greata nu au trecut. Tot ce mananca vomita in continuare. Glicemia, tensiunea i-au scazut, dar cand vomita tensiunea ii creste iar din cauza ca se forteaza. Analizele au iesit toate bune, si RMN-ul la fel. Care e cauza si ce tratament ar putea fi pt a disparea aceste stari naucitoare?
Toate medicamentele pe care i le da acolo nu au nici un efect. Le "vomita" pe toate. Va rog, ajutati-ma!!!
Nu stiu la ce spital e unchiul tau si nici daca a fost investigat imagistic in sfera hepatobiliara si gastro-intestinala. Un consult neurologic amanuntit este si el necesar. In plus, cand te confrunti cu asemenea stari de voma medicamentele se administreaza intravenos! Cred ca trebuie sa il muti la alt spital!
Sanatate.
URL de referinţă