Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: sani
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Ambii sani cu structura mixta,predom.glandulara,tesut muscular redus superficial,mai ales periferic.Sanul dr prezinta la periferia sect. o mica ...in ap (liniei sau lui? )delimitata cu struc mixta de 3,4/3 mm .Mi s-a dat vit.A.B6 ssi Diclac gel...dar nu mi s-a spus ce inseamna ..ce este.Ma doare sanul la atingere.Ma gandesc numai la ce e rau.Ce inseamna?Ce am?Am facut ecografia acum 5 -6 luni..imi este teama..am doar 20 de ani.
Ar trebui sa mergi la o noua examinare, eventual o mamografie daca medicul considera , desi aceasta investigatie se face dupa varsta de 40 de ani. Dupa ce facem o ecografie, o investigatie imagistica in general, medicul trebuie sa ne explice rezultatele mentionate pe buletinul aferent investigatiei, iar daca nu o face trebuie sa ii cerem noi, explicatiile de rigoare. Faptul ca ti-a dat un tratament practic antiinflamator, inseamna ca n-a considerat ca ar fi vorba de ceva grav. Mergi asadar la o noua ecografie si solicita un diagnostic clar, fara echivoc.
Multa sanatate.
Multumesc!Sanatate
(06-05-2013 03:42 AM)Madalina Eacomi a scris: [ -> ]Ambii sani cu structura mixta,predom.glandulara,tesut muscular redus superficial,mai ales periferic.Sanul dr prezinta la periferia sect. o mica ...in ap (liniei sau lui? )delimitata cu struc mixta de 3,4/3 mm .Mi s-a dat vit.A.B6 ssi Diclac gel...dar nu mi s-a spus ce inseamna ..ce este.Ma doare sanul la atingere.Ma gandesc numai la ce e rau.Ce inseamna?Ce am?Am facut ecografia acum 5 -6 luni..imi este teama..am doar 20 de ani.

Buna Madalina. Am citit postarea ta si as vrea sa stiu cum a ramas? Ai cerut si o alta parere? Si eu am avut o problema acum ceva vreme cu un nodul la san care m-a insapimantat. Am fost la un medic care nu mi-a dat prea multe detalii, ba mai mult, m-a trimis acasa spunadu-mi ca va trece dupa ce se va termina perioada menstruatiei. Ei bine n-a fost asa, durerile au continuat. O prietena mi-a spus sa merg la Donna Medical Center si bine am facut. Dr. Teodorescu este minunata, mi-a explicat totul, ce se intampla cu mine, am facut mai multe investigatii printre care si ecografie si acum sunt bine. Sper ca si tu esti ok happy
URL de referinţă