Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: rani col uterin
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
as dori niste informatii, lamuriri, in limita posibilitatilor..Huh:s
ce e necesar de stiut in cazul unei rani pe col uterin? ce tebuie cerut de la un medic de specialitate, pentru a putea lua decizia tratamentului corespunzator, si care ar fi acesta? mai ales daca rana e persistenta..
Buna Ioana! eu am fost cauterizata recent la deschiderea colului deoarece aveam o iritatie mai veche si oricat de mult antibiotic si ovule as fi luat nu imi trecea ,in ultima vreme sangeram la contactul sexual. Vazand medicul ca nu-mi mai trece a hotarat sa cauterizeze acea zona si nu iera rana ci o iritatie dar an cazul tau doar un medic poate hotara.
Buna fetelor!

In legatura cu acest subiect, pt consultatie si colposcopie va recomand sa mergeti la dna dr Mihaela Badea la Micomi. Pe langa faptul ca e un medic f bun, e si un om deosebit, cu un suflet mare. Sincer m-a impresionat prin amabilitatea, intelegerea ei si promptitudinea cu care mi-a raspuns la intrebari.
E adevarat ca preturile sunt unpic mari (cel putin asa s pt buzunarele mele) dar merita. Eu oriunde am mers n-am primit atata atentie si n-am vazut atata profesionalism ca aici.
Mie mi-a fost recomandata de nana mea, care e medic rezident ginecolog in Iasi si n-am dat gres.Mai e si dna doctor Elena Popa, de mare incredere. La dansa e mai usor de ajuns, la dna M Badea trebuie facuta programare cu 6 luni inainte.

Multa sanatate!

Laura
URL de referinţă