Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Inconstienta pura
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, aceasta postare poate fi considerata oarecum off topic. Nu prea ma uit la TV, e acolo pe post de bibelou (caut informatia in alte surse), insa intamplator, am vazut o stire despre un barbat care a avut contacte sexuale cu un animal si colac peste pupaza parca mai era si insurat (no comment, unii au probleme serioase si parca am trai inca in pesteri). M-am intrebat daca autoritatile au luat masuri, adica in cazul in care a luat ceva transmisibil, automat o sa ia si nevasta, poate si copii si o sa dea toti mai departe, provocand o reactie in lant. Stiu ca nu se ia totul prin aer, dar totusi cred ca exista anumite riscuri pt. lumea care intra in contact cu ei, cred ca se pot contacta anumite boli transmisibile de la cei care fac astfel de lucruri, insa oricum, nevasta se afla in cea mai grea postura si este evident de ce (contacte sexuale directe). Voi ce parere aveti, familia si comunitatea din care fac parte nu sunt in pericol?
Zoofilie se numeste problema cu pricina si, in general, este practicata de indivizi cu oarece tulburari psihice - ca sa ma exprim elegant. Chiar si fara a contracta cine stie ce zoonoze de la un animal, o astfel de persoana mi se pare un pericol in sine, dar ce se poate face ?
Fara acordul celui incriminat, acesta nu poate fi tratat/internat. Stiu situatie cind persoana aflata in plin episod psihotic, delirind la greu, cu topor in mina si amenintind intreaga familie cu exterminarea, n-a putut fi internat pentru ca N-A VRUT EL ! Politia si salvarea de transport au plecat precum au venit !!!!!
Nu stiu daca e ceva de facut, daca se poate face ceva fara schimbarea legii ce reglementeaza domeniul tulburarilor psihice !
Acum sa nu-l condamnam prea tare pe bietul om! Ganditi-va ce inseamna sa te zbati in saracie de-atatia ani, pentru ca patronul la care muncesti, fostul presedinte al CAP-ului unde pe vremuri erai tractorist fruntas, iti da o leafa de mizerie! In plus, seful bombei din capul satului, un afacerist veros, comercializeaza o tescovina de cea mai proasta calitate, care te face praf la organul gandirii. Cum sa nu te'ndragostesti de prima mioara care-ti iese in cale?! Sa speram ca era virgina si nevasta nu va avea de suferit! laughing
Da, din pacate asa este, va dau dreptate sad, totul tine de legislatia in vigoare. Oricum fiecare alege, e mai aiurea atunci cand platesti pt. ceva ce n-a depins de tine, but life goes on winking, oricum gay-i si zoofilii sa fie cea mai mare problema a noastra.... rolling on the floor. La multi ani!
Poate ca animalul si-a dat totusi consimtamantul ...
(03-01-2013 08:21 PM)csm a scris: [ -> ]Poate ca animalul si-a dat totusi consimtamantul ...

Buna asta laughing.
URL de referinţă