Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: apendicita
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
va rog mult am o mare problema si sincer is cam speriata...
sa vad spun ..prin luna sptembrie a inceput sa ma ia o durere exact in partea din dreapta a zonei inghinale ma durut numai o zi atat si asta knd mergeam la o sapt dupa observ ca am pulpa de la picioru drept umflata si nici pana in ziua d azi nu mi sa desumflat si acu mai am dureri si mai am tot de pe atunci si dureri mai sus tot in partea dreapta mmmie frica oare am apendicita sad ba ma doare o zi alta nu . dupa iar incepe .e ca o durere d cap va rog datmi un sfat
Trebuie sa mergi la un consult cat mai repede. Poate fi apendicita sau o hernie inghinala. Un chirurg isi va da seama despre ce e vorba. Nu trebuie sa-ti fie teama, operatia si intr-un caz si in altul, fiind destul de usoara. Cu conditia sa nu intarzii la consult!
Sanatate.
Neaparat consulta un chirurg. Faptul ca durerea se lasa pe coapsa si aceasta este umflata imi evoca posibilitatea unei hernii femurale, destul de frecventa la femei. Nu-ti fie teama, se rezolva chiar mai usor decit o eventuala apendicita.
Bafta si nu ezita !
deci sa ma duc direct la un medic chirurg nu? nu la medicuul d fam??
da cam in fiecare zi am dureri in partea dreapta ...aseara ma durut cel mai tare knd stateam in picioare..svacnea asa ..ma si mai inteapa uneori..ma si ustura asa ...sau tot asa intro seara stateam in pat si knd trageam aer in piept ma durea..dar in seara aia numai knd trageam aer in piept sad
sper sa nu fie ceva de operatie k nu am fost niciodata operata si mie frica de operatie sad
Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea! E o operatie foarte usoara. De doua lucruri sa nu te temi, de operatia de apendicita si gramatica limbii romane! happy Aici e un forum, nu un chat si te rugam frumos sa scrii cat mai corect cu putinta!
Multa sananate si du-te cat mai repede la chirurgie!
Mergi urgent la chirurg. Asa cum au spus si colegii, indiferent care dintre variante este cea valabila, interventia este usoara, in cateva zile esti ca noua. Dar daca ai apendicita si stai pana degenereaza in peritonita, asta e, de obicei, fatala.
dar daca as avea apendicita nu ar treb sa imi amorteasca piciorul???
Monica, hai sa ne intelegem definitiv: te tirguiesti degeaba cu noi si pui intrebari peste intrebari, nu putem decide in urma simptomelor descrise destul de aproximativ de tine ce problema ai.
Apendicita, hernie femurala sau inghinala, ori cine stie ce altceva - singurul care poate da un diagnostic si proceda in consecinta este un chirurg.
Daca doresti, faci acest consult; daca nu, iti asumi eventualele consecinte. Punct !
si ce esti asa nervoasa????....eu nu te-am intrebat nimic pe tine..ti-am mentionat macar numele?
si voi pana la urma ce sunteti daca nu stiiti prea bine ce are omu...
nici macar nu sunteti doctori .va uitati intr-o carte pentru fiecare problema in parte..i-ati dat omului sfatul si gata si dupa cateva zile spuneti ca nu stiti sigur i daca e aia sau nu e aia ...
si nu te mai agita atat si vorbeste frumos..asa scrie ca trebuie sa faca un moderator sa ii intelega pe utilizatorii acestui site si nu sa le vorbeasca in nervii si sa ii jicnesca...daca nu te descurci stai acasa
Draga Monica, ia sa vedem daca ghicesc. Esti din Galati, ai vreo 22 de ani si esti cam ...nervoasa. Tu insati recunosteai asta pe Badoo. Daca ne luam dupa afinitatea ta dupa aproape toate site-urile de socializare, se pare ca te plictisesti rau de tot la Galati. Si asta te face sa renunti la respectul pe care ar trebui sa il ai pentru un moderator al forumului nostru care se bucura de respectul si recunostinta atator oameni carora le-a dat un sfat si i-a indrumat. Nu suntem doctori, dar suntem oameni si o mare parte din timpul nostru liber vi-o daruim voua, intr-un mod cat se poate de altruist. Daca in schimb primim replici pline de obraznicie luam masuri impotriva celor care ne jignesc. Esti la o varsta la care ar trebui sa ai o altfel de atitudine!
Ai grija deci, aici e un forum medical si nu toleram astfel de iesiri!
Sanatate.
Pagini: 1 2
URL de referinţă