Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: alopacie areata androgenetica
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Oare care este tratamentul care ma poate scapa de aceasta mare problema?Am urmat de-a lungul anilor fel si fel de tratamente care nu prea au avut rezultate ,au avut rezultat 1 an maxim dupa care parul a inceput iar sa cada si calvitia sa se mareasca.Minoxidil @% am folosit 2 ani si minoxidil 5%folosesc de un an jumatate,fiole foltene ,revalid,oenobiol,sampon plantur,Alpacin sampon Foltene,fiole ducray ,tratament cu diane 35,nu stiu ce sa mai incerc ?daca imi poate recomanda cineva un tratament care sa-mi dea si mie un rezultat bun?
Am citit pe internet de un anume tratament cu laser si despre tratamentul cu crescina ,stie cineva daca au vre-un efect pozitiv? Multumesc frumos!
Anamaria, niste investigatii mai aprofundate, care sa evidentieze cauza problemei ai facut ?
Te intreb acest lucru intrucit alopecia areata androgenica in general are la baza probleme de imunitate si/sau hormonale ori boli autoimune.
URL de referinţă