Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: cancer de piele
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
[attachment=335]ma numesc Pavel Maria si am o matusa care are cancer de piele,am atasat o fotografie ca sa se vada in ce stadiu este cu speranta ca voi primi niste sfaturi

orice sfat e binevenit va rog din suflet ajutati aceasta persoana care sufera enorm,dupa spusele medicilor carnea e in putrefactie
Imi pare rau pentru suferinta matusii tale. Citeste informatiile din link-ul de mai jos. Sigur, este o speranta care nu stiu cum s-ar putea materializa avand in vedere costurile, dar merita incercat, mai ales in astfel de stadii avansate daca tratamentele chimioterapeutice nu mai au efect.
Sanatate matusii tale.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/cancerul...08726.html
Desigur, niciodata nu trebuie sa ne pierdem speranta.
Dvs., familia, trebuie sa faceti tot posibilul pentru asigurarea unui confort fizic si psihic al matusii.
De obicei in acest stadiu, tratamentul curativ nu mai este eficient, se merge pe un tratament simptomatic, paleativ de calmare a durerilor, de linistire a pacientului, de combatere a depresiei, de intarire a sistemului imunitar.
Numai bine, sanatate si putere, matusii si dvs.!
multumesc din suflet
URL de referinţă