Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: ALT - TGP: 1876 UI/l
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Pagini: 1 2
Buna seara,

Am fost la neurologie de doua ori, am RMN cerebral si cervical, am fost la ORL de 3 ori, doi oftalmologi, am facut ecografie abdominala inferioara , superioara, analizele au iesit foarte bune, doar transaminazele putin marite.
De ce cand ma intind totul revine la normal, altfel corpul meu este in tensiune mai mult sau mai putin.
Nu am luat Efectin, am depasit perioada grea.
Ochii mei prezinta semne de oboseala si imi afecteaza si psihicul, obosesc pur si simplu, iar daca ma relaxez 1 ora ma simt foarte bine, ceea ce nu se intampla inainte.
Psihiatrul mi-a spus ca este vorba de sindrom de epuizare.
Am avut si crize de bila cumplite, dupa masa se invartea casa cu mine, si abia in 1-2 zile imi reveneam, pana cand am vazut ce imi face bine si ce nu legat de alimentatie.
Mi-am dereglat tot metabolismul. Programul meu de acum 1 an era cam asa: plecam la serviciu la 7:00 veneam acasa nu mai devreme de 21:00, dupa care mai petreceam si la televizor cam pana la 1:30 in fiecare seara, stres foarte mare la munca, probleme, care ma afectau, si de cand cu atacul de panica imi era teama sa plec mai mult de 2-3 ore de acasa, si putin cate putin starea mea se imbunatateste, progresiv.
Acum de cand au venit caldurile iar m-am simtit slabit, si am luat tonotil, gluconat de calciu, si fier efervescent.
Am fost pana si la energoterapeuti, biorezonanta, 2-3 psihoterapeuti, se pare ca trebuie sa o iau ca pe o lectie de viata, si sa privesc partea buna a lucrurilor.
Viata mea de dinainte era ca un carusel, eram prins in febra sistemului.
Multumesc! O seara frumoasa!

Am uitat sa spun ca am avut un inceput de sinuzita cam pe la varsta de 20 ani, iar acum simt o usora durere intre ochi cand apas cu degetele.
Ma gandeam ca poate sa fie de la coloana..sunt si eu tare curios, dar observ ca e foarte dificil sa ti se puna un diagnostic.
Multa sanatate!
Pagini: 1 2
URL de referinţă