Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: Simptomele caror BTS ?
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Prurit (mancarime) intens dimineata insotit de scurgeri (picaturi) albe nemirositoare ?

Eu am gasit ca pot fi simptomele Candidei si a Gonoreei. Sint sigur ca aceste doua simptome corespund mai multor BTS, imi poate spune cineva care ar fi restul ?

Multumesc
Nu cunoaste nimeni simptomele astea ca fiind comune mai multor infectii sexuale ?
Laurentiu, ai afirmat "Sint sigur ca aceste doua simptome corespund mai multor BTS". Inseamna ca te-ai documentat si stii si alte posibile BTS care au aceste simptome. Care este scopul intrebarii tale in acest caz? happy
Eu iti recomand ca in astfel de probleme serioase sa consulti un medic, sa faci o analiza a secretiilor pentru a obtine un diagnostic precis si evident, un tratament adecvat.
Multa sanatate!
Scopul ar fi parerea voastra, a celor care va pricepeti mult mai bine decat profanul care cauta info pe net happy

Momentan nu am nicio secretie, defapt am avut asa ceva cu 7 ani in urma si au disparut repede, am pus-o pe seamna Candidei si de asta sper sa nu fi fost vreo BTS asimptomatica. Daca as fi avut si in prezent secretii n-as mai fi intrebat fiindca m-as fi dus direct la medic tongue
Aha, am inteles! Dupa cat de frumos scoti limba la noi esti bine mersi, dar prevazator, ceea ce trebuie sa recunosc este un lucru bun! big grin
Secretiile uretrale sunt semnul clar al infectiilor de tip minor, nongonococic, cu chlamydia, mycoplasma, candida albicans, tricomonas vaginalis sau ceva mai severa gonoree (blenoragie). Nu discutam aici de BTS-urile majore (sifilisul, sancrul, limfogranulomatoza inghinala, HIV) care au alte semne caracteristice specifice.
Asa ca, ochii-n patru! happy
URL de referinţă