Forum Medical - sfaturi medicale online

Versiunea integrală: am o zona alba care se extinde pe gland
În acest moment vizualizezi o versiune simplificată a conţinutului. Vezi versiunea integrală cu formatarea adecvată.
Buna ziua, am o problema la nivelul glandului de aproximativ 1 an, a fost prietena la ginecolog si i a zis k are candidoza ..am urmat tratamentul : diflucan 150 mg si clotrimazol 10 mg/g dar fara nici un efect , zona este alba , rugoasa ca o ciuperca ,nefiind dureroasa in general si nici in timpul actului sexual si niste crapaturi ca niste vergeturi . sper sa fie ok poza atasata happy Va multumesc anticipat happy
Poate fi o candidoza nerezolvata sau niste veruci plane. Acestea au drept cauza un virus si tratamentul este pe baza de antibiotic. Uneori ele se remit de la sine. Mergi oricum la un dermato-venerolog pentru a vedea despre ce e vorba. Nu trebuia sa lasi sa treaca atata timp. Tratamentul contra candidozei se tine simultan de catre ambii parteneri cu suprimarea sexului pe durata lui. Daca este posibil, trebuie inlaturata si infidelitatea, in caz ca exista! happy
Buna ziua , am ascultat sfatul si am fost la un dermato venerolog ..unde nu mi a dat un raspuns concret doar k mi a spus sa nu ma ingrijorez k e pielea si o inlaturam. A folosit un tratament de cryogenare cu azot lichid , care nu a dat rezultate , apoi am cumparat din afara un tub cu azot si am aplicat singur , dupa cateva zile am inlaturat pielea dar dupa ceva timp dupa vindecarea completa reapare . Am inghetat zona de 3 ori pana acum fara nici un rezultat . tratament cu antibiotice nu am urmat si am observat k se dezvolta in mediu acid mai ales in contact cu lichidul vaginal , eu nu am nici un simptom insa prietena atunci cand s a rupt un prezervativ a inceput sa aiba mancarimi care au trecut dupa cateva zile. Am donat sange si am luat rezultatul , el fiind negativ pt toate bolile importante. E posibil sa fie cancer , leucoplazie poroasa , ...o sa atasez o poza care e facuta dupa vindecarea dupa cryogenare. Va multumesc anticipat !
URL de referinţă