Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vertij
18-05-2016, 12:05 PM
vertij
Buna ziua numele meu este Florina si de 3 saptamani ma confrunt cu o ameteala,pe care o duc pe picioare.Am facut investigatii ,neurologice,mi-am facut analizele si am facut si un tomograf iar toate rezultatele au iesit bune..M-au trimis la ORL,unde mi sa facut un control si mi sa spus ca am un dezechilibru la urechea interna pe partea stanga.Mi sa dat un tratament cu betaserct pe care il iau de doua ori pe zi,problema este ca in urechea stanga am o vajiala si daca misc capul putin mai repede am ametit foarte tare.Problema este ca nu pot sa lucrez si as dori sa stiu daca ar trebui sa mai fac si alte investigatii ,si anume ce,.Ce ma sfatuiti sa fac,pentru ca e greu,nu pot sa ies singura ,toata viata mi sa dat peste cap si depind de copii pentru ca nu pot sa fac activitatile pe care le faceam inainte..Va multumesc
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
18-05-2016, 08:44 PM
RE: vertij
Trebuie investigata serios urechea interna pentru a vedea de ce tip este sindromul vertiginos pe care il acuzati. In Bucuresti exista cateva clinici ORL precum si Institutul de Fonoaudiologie "Prof. Dr. D. Hociota" din Sos. Panduri, unde se pot face investigatii de finete. Poate fi ceva simplu, o problema legata de dinamica deficitara a otolitelor care se poate rezolva relativ simplu printr-o repozitionare a lor, dar, trebuie facute investigatiile de specialitate cu aparatura care nu se gaseste la orice cabinet ORL.
Sanatate
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)