Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vene sparte genunchi dureros fara
10-03-2018, 11:26 PM
vene sparte genunchi dureros fara
buna ziua. am o problema cu genunchiul stang. M-am trezit intr-o dimineata cu el umflat fara sa fi suferit vreo lovitura, culoare rozaliu si cu durere intr o anumita zona unde erau niste vene umflate pe care in primele 3zile nu le vedeam ca si culoare.dupa3zile roseata a mai disparut, venele erau de culoare mov si dureau foarte tare. dar si genunchiul.totul a durat 8zile cand a disparut roseata genunchiului el s a dezumflat si acele vene din culoarea mov s-au indreptat spre rosu roz si apoi totul r revenit la normal. nu puteam atinge acele vene de la genunchi pt ca dureau. la RMN rezultatele sunt normale, analizele la sange-pt boli cronice si antiimune, infectii..sunt normale.din punct de vedere medical totul este bine.acum daca stau mai mult de o ora in picioare simt. ca toata greutatea corpului meu se lasa in acel genunchi si ma doare tare gen reumatism dar si in zona acelor vene. mentionez ca am 33ani, 49kg am avut mereu, am tens arteriala cu indice1 la picioare-s a constatat la oscilometrie cu multi ani in urma in urma unui control periodic. in urma cu ceva ani tot la piciorul stang imi aparusera niste punctulete rozalii adunate sub forma unei pete care se extindeau incet fara uricatrie.La dermatolog rasp a fost eczematide purpuricide / s au spart niste vase de sange circulatie proasta.tratament tarosin, unguent clobetasol si antihistaminic.si in cateva zile au disparut.
va rog daca ma puteti sfatui ce as putea face sa aflu ce problema este sau ce tratament sa urmez pt ca sunt o persoana activa lucrez mult-petrec si mult timp in picioare acum acest genunchi ma ingrijoreaza foarte mult.
Va multumesc.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
11-03-2018, 09:50 AM
RE: vene sparte genunchi dureros fara
E nevoie de fizioterapie si un control la un flebolog, pentru a vedea daca exista o predispozitie spre flebita sau este doar o problema generata de profesie.
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)