Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tendinita umar
17-09-2018, 05:21 PM
tendinita umar
Buna ziua, presupun ca am tendinita la umarul stang de doua luni, din iulie. Atunci m-a vazut un prieten ortoped (din Germania) si asta a spus. Intradevar ma doare dar am dus o viata normala, activa in aceste luni. Insa nu a trecut. Nu a fost deloc umflat, nu am luat analgezice, antiinflamatoare. Am dat ocazional cu Diclac.
Pina ajung la un consult (in curand) as putea sa fac...namol? masaj?
Pentru ca plec la mareblushing
Multumesc!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
17-09-2018, 07:51 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-09-2018 07:52 PM de SoulHealer.)
RE: tendinita umar
Nu vad niciun impediment, dar ma indoiesc ca ar ajuta cu ceva cura cu namol. Tedinita (daca diagnosticul este pus corect) se vindeca prin repausul incheieturii umarului, prin evitarea efortului de orice fel. Ea nu apare din senin, ci in urma unui efort depus la ridicarea unor greutati sau prin gesturi repetitive (inot, tenis de camp). Prin urmare repaus si iar repaus, eventual cu o orteza de umar.
19-09-2018, 08:39 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 19-09-2018 08:41 PM de stelalie.)
RE: tendinita umar
(17-09-2018 07:51 PM)SoulHealer a scris:  Nu vad niciun impediment, dar ma indoiesc ca ar ajuta cu ceva cura cu namol. Tedinita (daca diagnosticul este pus corect) se vindeca prin repausul incheieturii umarului, prin evitarea efortului de orice fel. Ea nu apare din senin, ci in urma unui efort depus la ridicarea unor greutati sau prin gesturi repetitive (inot, tenis de camp). Prin urmare repaus si iar repaus, eventual cu o orteza de umar.

Multumesc pentru raspuns! Ma straduiesc sa nu fortez umarul la inot, piscina etc.
E greu. De doua luni de cand ma doare fac tot ce face o femeie romana, spal, calc,
gatesc. Saptamana viitoare ma duc si la ortoped.
Multumesc mult!
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)