Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 7 voturi - 4.29 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tahicardie paroxistica supraventriculara
17-02-2018, 09:20 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 17-02-2018 09:28 PM de Cezar.)
RE: tahicardie paroxistica supraventriculara
Am fost si am luat de la Decathlon, masoara dar totusi cred ca mai precis masoara astea inima bate mai cu putere in capul pieptului decat se simte pulsul la mana, da sunt si la mana bune dar probabil cele mai scumpe cu senzori ok.

53-58: Your biological age is slightly younger than your calendar age.

Cam pe aici imi iese, is curios la holterul ala poate-mi zice ARM MED daca e ok sau nu, de la doctor n-am inteles absolut nimic happy
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
19-02-2018, 08:51 PM
Cred ca-i cam gata forumul, nu mai intra nimeni pe el, pacat de puteam muta totul pe facebook / telegram era f misto, tre sa vorbim si cu Arm-Med sa vedem ce zice.
19-02-2018, 09:22 PM
Ce te face sa crezi ca "e gata"? Uita-te putin pe statistici si vezi cati l-au accesat in ultimele 24 de ore. In plus, e o cantitate imensa de informatii pe acest forum si ar fi pacat sa se piarda, nu crezi?
20-02-2018, 12:53 PM
Pai in afara de noi nu mai vb nimeni, s-au mutat toti ori s-au vindecat toti de aritmii happy) Pacat. Generatia Facebook distruge internetu, oameni dependenti de Facebook, care pierd ore si ore pe zi aiurea fara sa primeasca nimic in schimb doar scruland poze de sus pana jos, pacat, mare pacat.
20-02-2018, 01:53 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-02-2018 01:56 PM de ursamajor.)
Păi, doar nu te-aștepți să aibă alții mai multă grijă de tine decât ar trebui să ai tu. happy
E adevărat, suntem puțini pe fiecare boală în parte. În schimb ai destule de citit și mai mult ca sigur simptomele se potrivesc și îți poți face idee de ce-ai de făcut. Ce s-ar întâmpla dacă s-ar relua aceleași răspunsuri pentru fiecare în parte? De acord, există bolnavi, nu boli, însă calea de urmat pentru fiecare o decide MEDICUL, nu forumul. Aici primești ceva sfaturi și mai multe consolări. Dar nu trebuie să te lași amăgit de ele, ci să-ți cauți sănătatea. Dacă e cazul.

PS: să nu încurcăm borcanele; Facebook e pentru divertisment, forumurile tematice sunt altceva. Intră pe ele cine știe de ele și cine are nevoie. winking
20-02-2018, 02:15 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-02-2018 04:12 PM de ElenaM.)
In general cei care o duc mai bine nu mai intra pe forum. Noi, ceilalti am invatat sa nu ne mai plangem atata, ca maine poate fi mai rau...Apoi frecventarea unui forum medical poate dauna atunci cand afli chestii pe care e mai bine sa nu le stii.
Pe tine ce te supara mai mult, prezenta aritmiei sau gandul ca asta ar duce in timp la insuficienta cardiaca sau moarte subita winking ?
Cele 3 minute de fibrilatie pot fi artefacte daca pe ecg nu se vede. Daca in ziua holterlui ai desfasurat activitati fizice intense atunci aparatul ar fi putut capta activitatea electrica a muschilor toracelui. Am patit-o si eu. In mod normal medicul trebuie sa urmareaca tot traseul inregistrat, nu doar sa citeasca rezumatul. In rest e un holter curat. Mergi si fa o ecocardiografie pentru linistea ta.
Inima o mai poti asculta si cand lipesti urechea de perna sau de mana. Eu nu stiu cum sa fac sa n-o mai aud...

Nu sunt medic, doar o iubita a lui Hashimoto...
20-02-2018, 07:37 PM
@ElenaM, multumesc.
Da intradevar am facut efort intens, am urcat un acvariu la etaju 8 in fuga deodata, probabil. Mai patesc si eu rar sa aud inima cand imi bate ziua mai tare cand ma enervez, obosesc dar destul de rar, eu cand ma enervez sau fac efort mare o simt in gat, m-au deranjat extrasistolele de vreo 2 sapt, extrasistole pe care nu le aveam, acuma chiar daca fac sport la sfarsti cand ma opresc simt 3-4 extrasistole puternice.
Ecocord am facut in urma cu 14 ani parca, aveam si atunci TPSV la 2-3 medici diferiti dar n-a fost nimic anormal, o sa mai fac unu sper sa fie totul ok. Totusi am avut o pauza de 1 un ai 6 luni fara nici o problema la inima.
Trebuie sa ma obisnuiesc incet incet sa fac sport.

@SoulHealer, boss am citit si rasticitit forumul de 20 de ori is membru din 2013 happy Pe mine ma enerveaza ca se muta totul pe Facebook desi am grupuri si de 200.000 oameni acolo.
20-02-2018, 08:41 PM
Stai linistit, nu suntem in pericol decat din partea mecanismelor care ne spameaza zilnic, dar asta nu ne deranjeaza asa tare. Pe FB stii cum e, cu cat sunt mai multi cu atat e mai greu si mai enervant de urmarit o postare. Acolo isi dau toti cu parerea si asta cred ca poate crea destul de multe confuzii....
20-02-2018, 09:09 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 20-02-2018 09:22 PM de tassevasi.)
""Cam pe aici imi iese, is curios la holterul ala poate-mi zice ARM MED daca e ok sau nu, de la doctor n-am inteles absolut nimic happy""

""@SoulHealer, boss am citit si rasticitit forumul de 20 de ori is membru din 2013 happy Pe mine ma enerveaza ca se muta totul pe Facebook desi am grupuri si de 200.000 oameni acolo.""

Pe facebook cred ca nu mai reuseai tu sa gasesti astfel informatiile , aici la orice cautare dai, le gasesti foarte frumos .
De curiozitate cauta si vezi ce gasesti si in ce mod , corect e ca te enerveaza cautind dupa grupuri si totul e aiurea . Acolo e ca si cum ai cauta o pereche de sosete intr-o camera plina de lucruri , puse totul la gramada .
Tot frumule sunt cele mai practice .
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)