Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sunt programat
17-07-2019, 06:37 PM
sunt programat
Buna. Am programare la spital pentru ablatie pentru fibrilatie atriala. Medicul a spus ca procedeul este sa imi bage ceva prin vena femurala (zona inghinala) care sa ajunga pana la inima. Asta inseamna ca trebuie sa imi dau jos lenjeria intima sa imi expun zona genitala?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
17-07-2019, 06:46 PM
RE: sunt programat
Exact! O asistenta te va pregati pentru interventie, iti va da un halat de unica folosinta sa-ti ascunzi goliciunea! In prealabil va trebui sa te razi bine in zona inghinala. Altfel te va rade o tanti asistenta! happy
18-07-2019, 11:09 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 18-07-2019 11:11 AM de ursamajor.)
(17-07-2019 06:37 PM)daniel1221 a scris:  Asta inseamna ca trebuie sa imi dau jos lenjeria intima sa imi expun zona genitala?

La câte oo au văzut oamenii ăia și la cât de "chinuit" o să fii, nimănui nu-i va păsa de ele, stai liniștit. winking
Să te razi pe piept și la bijou-uri (cobori și pe picior), altfel te ia tanti asistenta în primire. big grin
Să fie cu noroc ablația!
18-07-2019, 01:52 PM
De cand face tanti asistenta treburi dintr-astea?
18-07-2019, 02:29 PM
Face ca de multe ori infirmierele nu sunt disponibile
19-07-2019, 09:59 AM
(18-07-2019 01:52 PM)ElenaM a scris:  De cand face tanti asistenta treburi dintr-astea?

Tu n-ai face pe 5-6000 de lei pe lună, poate mai mult? laughing
Dar, fii pe pace, uzual pacienții vin pregătiți. Mai e câte unul care n-are bani de lame, da' s puțini, cu boomul ăsta economic din ultimii ani. winking
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)