Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stenoza pulmonara, anevrism de sept membranos, defect septal interventricular
09-05-2011, 02:20 PM
stenoza pulmonara, anevrism de sept membranos, defect septal interventricular
Buna ziua,

Tatal meu in varsta de 52 de ani s-a nascut cu defect septal interventricular si pana la aceasta varsta nu a facut nicio interventie in acest sens in afara de doua catetersime. Nu a urmat nici tratament medicamentos. In ultima vreme insa a inceput sa se simta cam rau si in urma unor investigatii facute la Policlinica Militara din Bucuresti si la centrul de la Balotesti i s-au depistat alte doua diagnostice: stenoza larga pulmonara si anevrism de sept membranos. A fost sfatuit sa faca un alt catetersim si sa se opereze.

Va rog din suflet sa-mi spuneti unde in tara se poate efectua acest tip de operatie si ce chirurgi imi recomadati. Ne-am interesat si noi si avem cateva nume dar nu stim exact pe baza caror operatii si-au facut renumele. Ma intereseaza cineva care are experienta cu aceste diagnostice.

Va multumesc
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-05-2011, 08:34 PM
RE: stenoza pulmonara, anevrism de sept membranos, defect septal interventricular
Buna Cristiana! Avand in vedere ca eu sunt din Targu Mures, eu te sfatuiesc sa vii aici. Fara sentimentalisme, sunt chirurgi cardiovasculari foarte buni. Daca vrei detalii trimite-mi un mesaj privat.
 Mulţumiri acordate de: cristiana
09-05-2011, 08:43 PM
RE: stenoza pulmonara, anevrism de sept membranos, defect septal interventricular
Confirm si eu cele spuse de Roa. La Tg. Mures este unul dintre centrele de referinta in chirurgie cardiaca.

PORTAL MEDICAL: http://www.medical-bucuresti.ro
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
 Mulţumiri acordate de: cristiana
10-05-2011, 10:17 AM
Multumesc pentru raspuns si sfat. Institutul de inima de la targu mures era una din optiuni doar ca am auzit ca s-a comasat cu spit judetean targu mures si ca o parte din chirurgi au plecat la o clinica privata din brasov. Nu stiu cine a ramas si daca au mutat aparatura la spit judetean....M-ar ajuta o lamurire.
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)