Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stare de ameteala (fuge imaginea)
01-09-2021, 06:11 PM
stare de ameteala (fuge imaginea)
Buna ziua la toata lumea.
Am 42de ani, 1.78 inaltime si 90kg.
Helicobacter Pilory am avut de cel putin 3 ori , ultimul tratament l-am avut in primavara, toate bune cu HP.ul , tot in primavara am facut si o endoscopie si a iesit ok fara prea mari probleme.
Chestia este ca am avut cateva episoade cu stare de ameteala si cu imaginea care imi cam fugea si am observat ca daca mananc ceva in aceste episoade imi revin.
Cred ca este un dezechilibru ceva minerale sau ceva la stomac si in functie de ce bag in el am aceste episoade.
De exemplu, ieri am avut 3 mese, astazi dimineata am baut o cafea si un fresh de portocale doar, iar la o ora dupa ce am baut sucul si cafeaua m-a luat aceasta stare care nu a trecut decat dupa ce am bagat niste covrigei in stomac si am baut multa apa.
A mai avut cineva astfel de probleme din zona stomacului?
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
02-09-2021, 09:44 AM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 02-09-2021 09:45 AM de SoulHealer.)
RE: stare de ameteala (fuge imaginea)
Nu mai consuma fresh de portocale dimineata. Contine foarte mult zahar si poate crea probleme de control al glicemiei. Ar trebui sa iti masori glicemia cateva zile la prima ora si sa faci si o determinare a hemoglobinei glicozilate Hba1c care ofera o imagine a mediei glicemice pe ultimele 3 luni. Fereste-te de dulciurile concentrate care cresc glicemia brusc si apoi, daca pancreasul reactioneaza violent, glicemia poate sa scada, sa faci hipoglicemie si sa ai starile de care aminteai. Mananca echilibrat, putin si mai des si fa cateva investigatii legate de variatiile glicemiei. Nu uita sa mai si slabesti putin!
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)