Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spasme musculare sau anxietate
19-01-2015, 05:39 PM
RE: spasme musculare sau anxietate
sa iti dea asa stari de parca nai avea putere in tine care se muta , am fost recent si la neurolog care mia dat vitamine b-uri si sa fac un emg la muschi , o sa fac apoi o sa revin sa vad ce zice , totusi nu pricep de undes intepaturile si spasmele si toate astea
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
14-01-2018, 06:47 PM
Si eu am aceste simptome de 2-3 ani : spasme musculare, furnicaturi prin corp, uneori senzatia de ameteala aparuta brusc in cursul zilei si care parca ma face sa nu ma mai concentrez sau o fac cu greutate, si jumatatea stanga a fetei uneori o simt contractata cu semn Cvostek pozitiv doar pe partea asta. Am fost la 3 neurologi, EMG, RMN, analize toate bune (doar pe RMN mi sa spus ca am o leziune milimetrica in hipersemnal T2 si Flair iar neurologul mia spus ca nu are importanta). Eu cand citesc pe net de simptome de astea ma gamd la ce e mai grav (SM, Sla), efectiv ma gand ca doamne fereste am si eu asa ceva si nu a vazut nimeni. Am 27 ani, masculin.
Am fost si la un endocrinolog am favut pth si mi- a iesit 5.93 la un laborator iar cand le-am repetat la un alt laborator mia iesit 15 adik normal. Ma gand sa nu fie somatizari ale anxietatii dar chiar asa real sa se simta? Este posibil?
29-07-2020, 03:13 PM
(19-01-2015 05:39 PM)raul a scris:  sa iti dea asa stari de parca nai avea putere in tine care se muta , am fost recent si la neurolog care mia dat vitamine b-uri si sa fac un emg la muschi , o sa fac apoi o sa revin sa vad ce zice , totusi nu pricep de undes intepaturile si spasmele si toate astea

Salut Raul, ai găsit cauza? Este mai bine? Intra pentru că am ceva similar...

Numa bine!
Cristian
Postează răspuns 

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)